Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma işlemlerimiz modern cihazlarla kırıp dökmeden kısa zamanda ekonomik olarak gerçekleştirilir. Pis su tesisatlarında oluşan tıkanıklar da aynen su kaçağı arızaları gibi can sıkıcı ve tespiti gerekli cihazlar olmadan çok zor olan arıza türleridir. Tıkanıklık açma ve tamiri konusunda gerekli ekipmanlara sahip Tüm Tesisat 7/24 kalifiye elemanlarıyla hizmetinizdedir.

Kameralı Tıkanıklık Açma – Su Tesisatçısı Ahmet Usta

Pis su tesisatı tıkanıkları lavabo gider tıkanıkları, eviye gider tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, duşakabin tıkanıklığı, küvet tıkanıklığı, kanal tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı, dere tıkanıklığı ve logar tıkanıklığı şeklinde karşımıza çıkarlar. Bunlardan kanal tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı ve logar tıkanıklıkları gerekli ekipmanlar olmadığı sürece en sorunlu olanlardır. Tıkanıklıklar haricen atılan yabancı maddeler ve suda erimeyen kağıt temizlik ürünleri olabildiği gibi, eskiyen, çatlayan ve kırılan pimaş boru kanallar da olabilir. Kanalların duvar içlerinden geçmeleri de tıkanmayı gerçekleştiren nedenleri bulmayı ve onarımlarını zorlaştırır. Kısaca gerekli cihazlar olmadan onarıma kalkıldığında tıkanma sebebine ulaşana kadar çevreye çok zarar verilir.

Robotla Tıkanıklık Açma – Su Tesisatçısı Ahmet Usta

Kanal tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı ve logar tıkanıklıkları için önce tıkanıklığın atık su tesisatının hangi bölgesinde olduğunu tespit etmek gerekir. Tıkanıklığın oluştuğu yerin noktasal tespiti tıkanıklık açma işlemlerini çok kolaylaştırmaktadır. Tıkanıklık yerinin tespiti robot cihazımızın seyyar kamerasıyla gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra robot kolla tıkanıklığa ulaşılır ve tıkanıklığa sebep olan oluşumun dağıtılmasına çalışılır. Robot kolla sonuç alınamıyorsa işlem süresi biraz daha uzar. Çünkü bu durumda daha önceden kamerayla tespit edilmiş olan tıkanıklığın olduğu bölgeye haricen ulaşmak gerekir. Bu bölge gerekiyorsa kırılarak gerekli onarımlar yapılır. Sonuç olarak kameralı robot kollu cihazlar sayesinde çözüm olabilecek en az aşamayla gerçekleşmiş, lüzumsuz hiçbir yer kırılmamış olur. Robotla kameralı tıkanıklık açma işlem süresi de sadece gerektiği kadardır.

Logar Tıkanıklığı Açma – Su Tesisatçısı Ahmet Usta

Logar tıkanıklığı olmadık zamanlarda çok karşılaşılan bir atık su sorunudur. Asıl olarak rögar tıkanıklığı olarak adlandırmamız gereken sorun türü rögar kelimesinin Türkçe’ye yanlış  olarak logar olarak geçmesinden dolayı logar tıkanıklığı olarak anılmaktadır. Logar tıkanıkları genelde atılan yabancı maddeler, bez ve temizlik kağıtlarının birikip geçişleri tıkamasıyla gerçekleşir. Tıkanıklığın sık oluşmasındaki etkenler ise dar kanallar, çok fazla kanal dönüşleri ve az eğimler olabilir. Tıkanıklık çok sık tekrarlıyorsa  bu saydığımız teknik hataların bir an önce giderilmesi gerekir.

Tıkanıklık açma konusunda su tesisatçısı Ahmet usta 7/24 hızlı ve garantili sorunsuz teknik servis hizmeti vermektedir. Sitemizi şu anda mobil cihazlardan geziyorsanız, ekranın sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak da, direkt bize ulaşabilirsiniz. Su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizliği konularında da bizi aramadan karar vermeyiniz.

Gider Tıkanıklığı Açma – Kanal Tıkanıklığı Açma – Su Tesisatçısı Ahmet Usta

Whatsapp Ara Tıkla Ara