Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı aynen tıkanıklık arızası gibi çok zarar veren can sıkıcı bir sıhhi tesisat arızasıdır. Lavabo ve eviye giderinden kaçak oluşursa alttaki ahşap dolaplara sinsi sinsi sızarak çürümelerine yol açar. En sorunlu su kaçağı tipi de gizli su kaçaklarıdır. Bu tip su kaçaklarını ancak alt komşunuz durumu şikayet etmek üzere kapınıza geldiğinde öğrenirsiniz. Çünkü su kaçağının oluştuğu noktadan sızan su, duvar veya zemin içinde yer değiştirerek çok başka bir noktadan belli bir zaman sonra alt kata ulaşmıştır.

Bu tür su kaçaklarını tespit etmek için geleneksel usuller çoğu zaman yetersiz kalırlar. Tahmine dayalı su kaçağı tespit çalışmalarında sağ sol gelişi güzel kırılarak zararlar arttığı gibi, bulunarak tamir edildiği söylenen su kaçağı sorunun üzerinden az bir zaman geçmesinden sonra devam ettiği görülür. Sorunun tek çözümü güncel teknoloji ile çalışan bir su tesisatçısı ile irtibat sağlayıp, sorunun maliyetini artırmadan kısa yoldan çözüme gitmektedir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti – Su Tesisatçısı Ahmet Usta

Günümüz teknolojiyle su kaçağı yerini noktasal olarak tespit etmek mümkündür. Su kaçağının oluşturduğu en ufak bir tıslama sesini bu modern ve amaca yönelik üretilmiş elektronik dinleme cihazlarıyla dinleyip tespit ederek, arızanın oluştuğu noktayı kesin olarak bulmak mümkün olmaktadır.  Su kaçağının miktarı az olduğunda tıslama sesi azalır veya kesilebilir. Bu durumda ise su şebekesi girişine bir pompa bağlanarak tesisattaki basınç artırılır. Bu müdahaleden sonra kaçak noktasındaki basınç yükseleceğinden tıslama sesi tekrar başlayıp artarak dinleme cihazının tespit edebileceği bir seviyeye gelir. Şartlara göre diğer bir yöntem ise termal kamera kullanımıdır. Termal kamera duvar içinde akan kaçak suyun yarattığı ısı farklarını ekranda göstererek kaçağın kaynağına ulaşmayı kolaylaştırır. Her iki cihazın desteğiyle kaçak noktası yüksek doğruluk oranıyla ve noktasal olarak tespit edilerek onarım gerçekleştirilir.

Su kaçağı tespiti sırasında kırılan fayans ve çinileri yeniliyoruz

Su kaçağı bulma ve tamiratı sonunda sizi kırılan ve onarılan yerlerin düzeltilmesiyle baş başa bırakıp gitmiyoruz. Tamirat sırasında kırmak zorunda kaldığımız çini ve fayansları orijinal ürünlerle veya imkanı yoksa çok yakın muadilleriyle değiştirip işimizi size ayrıca bir yük getirmeden tertemiz tamamlıyoruz. 

Kırmadan Kaçak Su Bulma – Su tesisatçısı Ahmet usta

Tüm Tesisat su kaçağını tespit ve su kaçak noktasının onarım işlemlerini en gelişmiş elektronik cihazları kullanarak kırıp dökmeden ve noktasal olarak tespit edip onarmaktadır. Cihazlı kaçak tespit sayesinde duvar ve zemin gereksiz olarak kırılarak zarar görmez, ortalık pislenmez, iş uzamaz ve maliyetler düşer. Hayatınıza kısa bir aradan sonra mutlu şekilde devam edersiniz.

Kırıp dökmeden kaçak bulma – Sıhhi tesisatçı Ahmet usta

Su kaçak tesipiti konusunda su tesisatçısı Ahmet usta 7/24 hızlı ve garantili sorunsuz teknik servis hizmeti vermektedir. Sitemizi şu anda mobil cihazlardan geziyorsanız, ekranın sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak da, direkt bize ulaşabilirsiniz. Su kaçak tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizliği konularında da bizi aramadan karar vermeyiniz.

Whatsapp Ara Tıkla Ara