Su ithalatına doğru yavaş yavaş gidiyoruz. İster inanın ister inanmayın. Görenler duyanlar olmuştur. Yayın kuruluşlarımızda su ithalatı ile ilgili konular ufak ufak konuşulmaya başlanmıştır. Bugün önemsemediğimiz bu uyarılar dikkate alınmazsa yarınlarda çok sıkıntı yaratacaktır. Hem su kaynaklarımızı  hem de cebimizi korumak için alacağımız küçük ve akıllıca önlemler büyük kitlelere yayıldıkça etkisini mutlaka gösterecektir.

Su ithalatına doğru!Su ithalatına doğru giderken tedbirler

Peki su tasarrufu konusunda kişisel olarak neler yapabiliriz. Fazla masrafa girmeden hatta cebimize katkısı olacak bir dizi önlem var. Sırası geldikçe bunlar hakkında yazılarım burada olacak. Fakat bugün önce evimizin su girişinde önlem almaya başlayacağız. Evinizin su tesisatındaki basınç semtinize, yüksekliğe veya gece-gündüz durumuna göre değişiklikler göstermektedir. Örneğin su kullanımı geceleri düştüğü için tesisattaki basınç artar. Bu dengesizlik gereksiz su kullanımını artırdığı gibi su kullanan beyaz eşyalarda da arızalara yol açabilir. Evinizin su saatinin hemen çıkışına basınç regülatörü taktırarak, mutfak ve banyonuzda daha az su kullanırken fatura tutarınız da düşecektir. Bu düşük maliyetli işlemin faydaları bunlarla da bitmiyor. Çamaşır ve bulaşık makineniz su girişlerindeki basınç değişikliklerinden etkilenmeden daha uzun ömürlü olacaktır. Veee çok önemi bir faydası daha var. banyo ve mutfaktaki su bataryalarının bağlantıları yüksek basınca maruz kalarak patlamayacak, evinizi ansızın su basmayacak, eşyalarınız ve komşularınız zarar görmeyecektir .

Su basınç ayarlayıcı – Su basınç regülatörü

Su basınç regülatörü binanın veya dairenin şebeke su girişine su sayacından sonra takılan küçük ve ucuz bir mekanik parçadır. Görevi şebeke suyundaki basınç değişikliklerini stabilize etmektir.  Su basınç ayarlayıcı taktırdıktan sonra su faturanızda iyileşmeler olacağı gibi evinizde bulunan tüm musluklar, su bataryaları, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi daha sağlıklı çalışacaklarından çok daha uzun ömürlü olacaklardır. Yukarıda da anlattığımız gibi en önemli etkisi evinizi su basma tehlikesini önleyici özelliğidir. Tesisat üzerindeki zayıf noktalar,  özellikle su bataryalarının fleks bağlantılarının ansızın patlayarak, evinizin su altında kalmasını önemli ölçüde önleyecektir.

Uygun fiyata kaliteli ve garantili su basınç regülatörü taktırmak ve su kaçağı tespiti, tıkanıklık açmapetek temizliği konularında bizi aramadan karar vermeyiniz.

SEO by rakipyok

Su ithalatına doğru kişisel su tasarruf önerileri

Yorumlar kapalı.

Whatsapp Ara Tıkla Ara