Rezervuar İç Takım Tavsiyesi | Klozet İç Takım Önerisi

Rezervuar iç takım tavsiyesi yapmadan önce sifon sorunlarının klozet arızalarının başında geldiğini belirtelim. Beklenmedik zamanda aniden veya zaman içinde yavaş yavaş sorun çıkarırlar. İhmal edilecek ufak klozet sifon arızaları sizin olmadığınız bir zamanda maddi zararlara yol açabilir. Sıhhi tesisatçınızdan kaliteli bir iç takım kullanmasını, bizim de servislerimizde kullandığımız ve sonuçlarından çok memnun kaldığımız NOVA iç takım markasını vererek isteyiniz.

Rezervuar İç Takım Tavsiyesi

NOVA rezervuar iç takım tavsiyesini tamamen kendi tecrübelerimizle fiyat/performans oranını da dikkate alarak yapıyoruz. Uygun fiyata alabileceğiniz ve uzun süreler kullanabileceğiniz çok kaliteli bir rezervuar iç takımı. Biz müşteri memnuniyeti açısından gözümüz kapalı olarak bu markayı kullanıyoruz. Kalite ve fiyat açısından kesinlikle öneririz.

Rezervuar iç takım nasıl çalışır | Rezervuar iç takım tavsiyesi

İç takım klozet rezervuarı içinde su giriş ve çıkışını düzenleyen iki ayrı bölümlü su anahtarlama düzeneğidir. İki ayrı bölüm arasındaki tek ilişki depoda bulunan suyun miktarıdır. İlk bölüm depodaki su miktarını üzerideki flatör vasıtasıyla kontrol eder, yetersizce su girişini mekanik olarak çalışan bir valf ile açar. Depo suyla dolunca da yine flatör ve valf marifetiyle su girişini kapatır.
İkinci bölüm ise basmalı ve çekmeli tiplerde çalışabilen sifon bölümüdür. Burada klozet içine su çıkışını siz elle kontrol edersiniz. Butona bastığınızda veya çektiğinizde su yolu açılarak depo içindeki suyu klozet içine boşaltır.

Rezervuar iç takım arıza sebepleri

Yukarıda da anlatıldığı gibi klozet iç takımının her iki bölümü de çok basit hatta sifon kısmı daha da basit yapıya sahip olmasına rağmen oldukça fazla arıza yaparlar. Genellikle sudan etkilenmemesi hedeflenerek plastik malzemeden üretilen iç takımlar montaj hataları, mekanik dizayn hataları ve malzeme kalitesine bağlı olarak arıza gösterirler. En fazla arıza yapan bölümleri ise su geçişini kontrolde kullanılan lastik contalar dır. Bu lastik parçalar zamanla özelliklerini kaybettikleri için çok sık arızaya yol açarlar. İlk bakışta bu lastik contaların değiştirilmesiyle sorundan masrafsız olarak kurtulunulacağı akla gelse de bu sonuca giden bir düşünce değildir. Çünkü bu contaları piyasadan ayrı olarak tedarik etmek mümkün olmadığı gibi o güne kadar zaten aşınarak eskimiş olan plastik yapının da her an arızaya hazır olduğunu unutmamak gerekir. Yani kısaca en iyi yöntem yakın zamanda tekrar başka sorunlar yaşamamak için klozet iç takımını komple değiştirmektir.

Rezervuar iç takım arıza şekilleri

Rezervuar iç takım arıza şekilleri ve sebepleri başlıca aşağıdaki sonuçlarla oluşabilir. Hemen su tesisatçısı arayınız ve tesisatçı gelene kadar önerilenleri uygulayınız.

Sifonu çekince su boşalmıyor;
1. Doldurma ara musluğu kapalı veya arızalı. Elinizden geliyorsa musluk-klozet bağlantısını sökerek veya rezervuar içinden anlayabilirsiniz.
2. İç takım ilk bölüm arızalı. Flatörlü bölüm arızalı. Rezervuara su gelmiyor. İç takım komple değişecek.
3. İç takım sifon bölümü arızalı. Depo suyla dolu fakat klozete su boşalmıyor. Sifon butonu boşa çıkmış. İç takım komple değişecek.

Klozet içine su kaçağı var;
1. İç takım ikinci bölüm yani sifon bölümü arızalı. Tesisatçı gelene kadar doldurma ara musluğunu kapalı tutunuz.

Rezervuar kapağından dışarı su kaçıyor;
1. İç takım ilk bölüm arızalı. Tesisatçı gelene kadar doldurma musluğunu kapalı tutunuz.

Bunların dışında marka ve modellere göre değişik arızalar oluşabilir. Temel arızalar yukarıda açıklandığı şekildedir. Güvenli bir iç takım arızası çözümü için arayınız

Whatsapp Ara Tıkla Ara