Musluk değişimi, su bataryası değişimi, taharet musluğu değişimi, banyo bataryası, ara musluk, duş flex hortumu, flex ara hortum değişimi, ana vana değişimi ve arızalı su saati değiştirme işlemleri tamir etme imkanı yoksa ve yer değiştirme işleri garantili olarak yapılır.

Musluk Değişimi Su Bataryası Değişimi

Musluk Değişimi Su Bataryası Değişimi

Günümüzün teknolojisiyle üretilen su bataryalarında artık eki tip bataryalarda olduğu gibi salmastra kullanılmayıp yerine çok uzun ömürlü seramik kartuşlar kullanılmaktadır. Buna ilaveten imalat teknolojilerindeki gelişmelere de bağlı olarak kaliteleri de artan su bataryaları artık eskiden olduğu gibi çok sık arıza yapmazlar. Arızalar en fazla banyo bataryası üzerindeki duş anahtarında ve duş hortumunda yırtılma olarak görülmektedir. Yine de musluk değişimi yaptırırken kaliteli ürünleri tercih etmeniz menfaatinize olacaktır. Taharet musluğu yani ara musluklar çok daha fazla arıza yaparlar. Kaliteli modellerle değiştirmek en iyi çözümdür. Evde yaşlı varsa kolay kullanımlı taharet musluğu tercih etmeniz onlar için de iyi olacaktır.

Klozet İç Takım Değiştirme

Banyonuzda en fazla klozet iç takım arızası olacaktır. Ya suyu kapatmayacak ya da su kaçıracaktır. Çözüm genellikle kaliteli bir klozet iç takım değiştirme yaptırmaktır.

Evinizdeki en riskli tesisat malzemesi flex bağlantı hortumları dır. Bu esnek bağlantılar tesisatla armatür arasındaki bağlantıları sağlarlar. Örneğin bir sıcak/ soğuk çift su girişli lavabo bataryasının altında tesisata bağlantısını sağlayan iki adet flex bağlantı vardır. Bu esnek hortumları su bataryalarında olduğu gibi klozet bağlantılarında da görebilirsiniz. Bu bağlantı aslında dışı oynar gövdeli çelik kılıfla kaplı lastik hortumdur. İçindeki lastik hortumun suyun basıncı ile şişip patlamaması için dışına çelik zırh giydirilmiştir. Kısaca kalitesiz ürünlerde bu çelik zırh yerine benzer görünümlü alüminyum zırh kullanıldığından riskli ürünlerdir. Çünkü alüminyum çelik kadar sağlam olmadığı gibi suya da dayanıklı olmadığından kısa zamanda yırtılacağından evinizi su basma tehlikesi taşımaktadır. Bu arada sırası gelmişken evinizin su tesisat girişine taktıracağınız bir su basınç regülatörü sayesinde su basma riskini azaltacağınız gibi su kullanan makinelerinizin de ömrünü uzatmış olursunuz.

Su Sayacı Değiştirme Su Vanası Değiştirme

Evinizin su şebeke girişinde arıza yapabilecek üç adet eleman olabilir. Bunlardan ikisi yani su saati ve vana mutlaka vardır. Diğeriyse yukarıda bahsettiğimiz tercihen takılan basınç regülatörüdür. Su saati genellikle kışın soğuk olduğu zamanlarda donarak çatlar ve arızalanır. Böyle zamanlarda su sayacını sararak korumak ve evinizdeki bir musluğu kısık olarak açık bırakmak iyi olacaktır.

Şebeke girişinde bulunan vanalar ise çok sık kullanılmadıklarından sıkışıp kalarak arıza yaparlar. Bu vanaların arızalı olduğu genellikle onlara ihtiyaç duyulduğunda örneğin musluk değişimi sırasında su girişini geçici olarak kapatmak gerektiğinde ortaya çıkar.

TÜM TESİSAT yukarıda yazılı su tesisatı sorunlarında veya benzerlerinde en garantili hizmeti en hızlı şekilde vermektedir. Tesisat sorunlarınızı daha da büyütmemek için lütfen bizi arayınız.