Kışın tesisatınızı koruyun, başınıza hesapta olmayan iş açıp gereksiz masraf etmeyin. Su sayacı ve tesisatların, sıcaklıkların düşüşü ile donmadan kaynaklanabilecek arızalarının önlenebilmesi için bazı önleyici tedbirlerin zamanından önce alınması gerekiyor.

Kışın tesisatınızı koruyun

Kışın tesisatınızı koruyun, başınız ağrımasın!

Su donunca hacmi genişlediğinden, bulunduğu kapalı ortamlara zarar verir. Örneğin su sayaçları ve tesisat boruları donmaktan dolayı çatlayarak zarar görürler.

Kışın hava sıcaklıklarının sıfır derecenin altına düşmesinin beklendiği günlerde, su sayacı ve tesisatların, sıcaklıkların düşüşü ile içlerindeki suyun donarak genişlemesinden kaynaklanabilecek tesisat, vana ve sayaç arızalarının önlenebilmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Su sayaçları ve vanalar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, kalın kumaş, çuval veya ısı izolasyon malzemeleri ile donmaya karşı korunmalıdır. Açıkta bulunan su boruları da, soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde yine kalın kumaş gibi malzemelerle sarılarak kapatılmalıdır. Su tesisatlarını dondan korumanın bir diğer yöntemi ise bir veya birkaç su musluğunu açık bırakarak suyun tesisat boruları içinde sabit kalıp, donmasına fırsat vermemektedir. Bu durumda su donsa bile genişleyerek donacağı için su sayacı ve su tesisatına zarar veremeyecektir. Alınan tüm önlemlere rağmen, dondan dolayı yaşanan tesisat sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezi  veya acil durumlar için su tesisat firmamız aranabilir.

Su tesisatını kışın dondan koruyunuz!

Uygun fiyata kaliteli ve garantili su basınç regülatörü taktırmak ve su kaçağı tespititıkanıklık açmapetek temizliği konularında bizi aramadan karar vermeyiniz.

Mutfak ve banyo su bataryasında kaliteli perlatör kullanmanın avantajlarını biliyor musunuz? Çoğunlukla süzgeç olarak adlandırılan bu küçücük parçacık hakkındaki yazımızı okuyunca  çok şaşıracaksınız.

Doğalgaz kaloriferinin daha az gaz yakarak daha iyi ısıtması için, az bir maliyet farkıyla yaptıracağınız bakır boru tesisat hakkındaki yazımızı mutlaka okuyunuz.

Firmamız mutfak ve banyo su tesisat tadilat işlerinizde kaliteli, garantili hizmet için her an hazırdır. Tesisat tadilat ve montaj işleri için bizimle görüşmeden karar vermeyiniz.

Su sayacı değişimi yapıyoruz

Donarak çatlamış veya bozulmuş arızalı su saatlerinin değişimlerini garantili olarak yapmaktayız. Su saati değişimi için lütfen firmamızı arayınız.

Bu sayfayı Facebook'ta paylaş
Whatsapp Ara Tıkla Ara
Su TesisatçısıKombi Arıza Kodları