Gider temizliği, kanal temizliği, pimaş temizliği, logar temizliği ve logar tıkanıkları için firmamız cihazla kırmadan kameralı tıkanıklık açma hizmetleri vermektedir. Tıkanıklık arızasının hızla ve temiz şekilde sorunsuz giderilmesi için bir telefonunuz yeterlidir.

Gider Temizliği Tıkanıklık

Tıkalı Gider Temizliği – Su Tesisatçısı Ahmet Usta

Konutlarda tıkanıklık mutfak eviyesinde, banyo lavabosunda, klozet giderinde, küvet ve duşakabin giderinde oluşur. Genellikle mutfak eviyesini yemek artıkları, çay ve atık yağlar, banyo lavabosu ve küveti dökülen saç telleri ve küveti de genellikle suda erir diye düşündüğümüz fakat erimeyen temizlik kağıtları tıkamaktadırlar. Ayrıca bu tıkanmalara eskiyen, uygun akıcı kıvrımlar verilmeyen gider ve sifon elemanları da yol açmaktadırlar. Uygun şekilde kıvrılmamış sifonlar tıkanıklık yanında konut içinde pis kokuya da yol açarlar. Bu tür takılmış sifonlar “U” harfi formunda olmadıkları için atık su şebekesinden gelen pis kokuların lavabonun giderinden konut içine dağılmasına yol açar. Bu arada bir hatırlatma daha yapalım. Uzun zaman sonra evinize döndüğünüzde genellikle banyonuzda pis bir koku oluştuğunu görürsünüz. Bu kokunun sebebi lavabo giderindeki suyun önce bayatlayarak içinde bakteriler oluşturması ve sonrasında da buharlaşarak atık su şebekesinden gelen kokuları önleme görevini yapmamasıdır. Musluğu açarak bir miktar suyu boşa akıtmak ve ortamı havalandırmak pis koku sorununu giderecektir.

Lavabo gider temizliği – Banyo gider temizliği – Su tesisatçısı Ahmet usta

Logar tıkanıklıkları ise daha büyük çapta atık su tıkanıkları dır. Çünkü dairelerin tümünden gelen tıkayıcı etkenler bir noktada birikerek tıkanmada çok etkin olmaktadırlar. Logar tıkanıklarında en büyük etken olarak temizlik kağıtları, hijyen bağları, bez parçaları ve moloz atıkları görülmektedir. Ayrıca logar ve logara giden pis su kanallarının yapısı da tıkanmada rol oynamaktadırlar. Örneğin pimaş borularda oluşan çatlak veya kırıklar akıcılığı engelleyerek tıkayıcı unsurları yakalayarak birikmelerine ve dolaysıyla tıkanmaya yol açarlar. Bir diğer tıkanma sebebi ise logar ve kanal yapılarının akıcılığı sağlayıcı şekilde düzenlenmemiş oluşudur. Bu soruna da örnek olarak kanal malzemelerinin kalitesizliği, kanalların yeteri kadar geniş olmamaları, keskin dönüşlere sahip olmaları ve komple kanal eğim açısının yeterli seviyede olmaması gösterilebilir.

Tıkanıklık açma ve gider temizliği konusunda uzun yıllara dayanan tecrübelerimizin yanında günün teknolojilerini de kullanarak sorunları çok daha temiz, hızlı ve garantili olarak çözüyoruz. Kendinize yeni sorunlar açmadan doğru sıhhi tesisatçı seçiniz.

Gider temizliği konusunda su tesisatçısı Ahmet usta 7/24 hızlı ve garantili sorunsuz teknik servis hizmeti vermektedir. Sitemizi şu anda mobil cihazlardan geziyorsanız, ekranın sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak da, direkt bize ulaşabilirsiniz.  Su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizliği konularında da bizi aramadan karar vermeyiniz.

Gider temizleme – Banyo gider temizleme – Su tesisatçısı Ahmet usta


Whatsapp Ara Tıkla Ara