Cihazla su kaçağı tespit için firmamız en son su kaçağı tespit cihazları kullanmaktadır. Bu sayede su kaçağı bulma işlemleri sağı solu gereksiz yere kırmadan temiz, hızlı ve garantili şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Su kaçağı tespitin cihazla kırmadan nasıl yapıldığı konusunda daha fazla bilgiyi kırmadan su kaçağı bulma konusunda bulacaksınız.

Cihazla Su Kaçağı Tespit

Kırmadan cihazla su kaçağı tespit – Su tesisatçısı Ahmet usta

Su kontrol edilemediği zamanlar oldukça fazla zararlar yaratabilmektedir. Su kaçağı da bu olgulardan biridir ve çok az olsa bile çok fazla zararlara yol açabilir. Örneğin banyonuzun küvetindeki gözle görülemeyecek ufak bir delikten banyo sırasında zemine sızan su bütün bir hafta alt kata sızarak, alt komşunuzun rahatsız olmasına yol açar. Çünkü küvetten zemine kaçan su zemin yapısı içinde birikerek ve miktarı arttıkça da yer değiştirerek uygun bulduğu yerden alt kata sızacaktır. Kaçağın sebebini analiz edip anlamak için dıştan bakıldığında görülen durum oldukça karışık olduğundan size hiçbir ipucu vermez. Ve bu karışık durum ve alt komşunun baskısı sonucunda siz konutunuzun tüm su tesisatını değiştirtmek zorunda kalırsınız. Tam sorunu kökten çözdüm diye düşünürken kapı çalınır ve alt komşunuzu tekrar karşınızda bulursunuz. Alt kata kaçak hala devam etmektedir. Bu duruma tesisatçınız genellikle eski sızan suların henüz kurumadığını biraz daha beklemek gerektiği şeklinde önerilerde bulunursa da genellikle durum değişmez ve alt kata su kaçağı devam eder. Bu anlattığım vaka gerçektir ve geçmişte bir komşumun başına geldi. Komşum sonunda iş başa düştü diyerek sorunu kendisi çözme yoluna gitti ve gerçekten tesadüfen olsa da sorunu buldu. Banyosunda küvet içindeki iğne ucu kadar bir delik büyük problemler ve masraflar açan su kaçağının ufacık bir sebebiydi. Delik silikonla tıkanınca su kaçağı iki günde kesildi.

Termal cihazla su kaçağı tespit – Su tesisatçısı Ahmet usta

Cihazla su kaçağı tespit, kaçak bulma işlerimizi elektronik cihazların yardımıyla çok kolaylaştırsa da yukarıda görüldüğü gibi tecrübe yine en önemli unsur. Noktasal su kaçağı tespit için öncelikle su kaçağı arızasının analizini çok iyi yapmak gerekiyor. Bazı testlerle arızanın olabileceği lokasyonu daraltmak gerekiyor. Gelişmiş su kaçağı cihazlarını kullanırken dahi bu kural değişmiyor.

Cihazla su kaçağı tespit konusunda su tesisatçısı Ahmet usta 7/24 hızlı ve garantili sorunsuz teknik servis hizmeti vermektedir. Sitemizi şu anda mobil cihazlardan geziyorsanız, ekranın sağ alt tarafında bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak da, direkt bize ulaşabilirsiniz. Bizi aramadan karar vermeyiniz. Tüm Tesisat tecrübe ve teknolojiyi uyumlu şekilde kullanarak kırmadan su kaçağı tespit konusunda başarılı olmaktadır. Su kaçağı tespiti yanında tıkanıklık açma ve petek temizliği için de ihtiyacınız olduğunda bekleriz.

Kırmadan dökmeden cihazla su kaçağı tespit – Su kaçağı bulma